Sekcja plastyczna Nowinianki

Sekcja plastyczna Klubu Seniora.

Zajęcia zespołu „Nowinianki” prowadzone są przez p. Marzenę Porzucek, odbywają się raz w tygodniu, obecnie w czwartki od godziny 15.00 do 18:00, za wyjątkiem okresu wakacji i ferii zimowych.

Zespół liczy 8 osób. Działalność plastyczna odbywa się zgodnie z planem zajęć, który ma na celu rozwijanie i zdobywanie nowych umiejętności artystycznych. Członkowie sekcji doskonalą swój kunszt artystyczny, malarski, hafciarski, kulinarny itp., pod okiem fachowego instruktora. Poprzez swoje osiągnięcia i sukcesy promują Gminę Nowiny w powiecie, województwie oraz w kraju.

Na zajęciach Panie malują obrazy na podobraziach malarskich w technice olejnej i akrylowej, oraz na papierze farbami akwarelowymi. W okresach przedświątecznych wykonują dekoracje okolicznościowe z materiałów mieszanych: drewna, słomy, sznurka , włóczki, styropianu, gipsu, farb, serwetek, wstążek, masy solnej, mchu, gałązek. Z tkanin, włóczek i wypełnień tworzą przeróżne „szmacianki”- zabawki i dekoracje (anioły, lalki, zające, serduszka, gwiazdki i inne), szyjąc je na maszynie i ręcznie, haftując, i ubierając w wydziergane na drutach i szydełku ubranka. Prace artystyczne eksponują na festynach i kiermaszach w Nowinach, Świętym Krzyżu, Tokarni.

Na potrzeby zajęć kulinarnych organizowane są dodatkowe spotkania, na których przygotowują potrawy głównie tradycyjne i regionalne , ale tworzą też własne przepisy na konkury kulinarne. Ich potrawy i wypieki są chętnie degustowane na kiermaszach i festynach.

Klub Seniora obecnie dysponuje nowym, pięknym, przytulnym pomieszczeniem znajdującym się na drugim piętrze nowego budynku GOK Perła w Nowinach.

Galeria