Chór Nowina

Chór Nowina 1

Chór Nowina jest amatorskim chórem mieszanym w składzie 30 osób. 
Założycielką Chóru była pani Krystyna Janiec. Obecnie funkcję menagera pełni Pani Irena Kostrzewska.

Przewodniczącą chóru jest Pani Zofia Szmidt.

Do niedawna doborem repertuaru i opracowaniem muzycznym zajmuje się zawodowy dyrygent symfoniczny – Krzysztof Jończyk, który współpracuje z chórem od początku jego istnienia. Obecnie dyrygentem jest pan Henryk Panas. Repertuar chóru jest różnorodny i dostosowany do charakteru spotkań i uroczystości w których bierze udział. W repertuarze chóru znajdują się utwory o tematyce: sakralnej (kolędy, pieśni wielkopostne, maryjne, liturgiczne), patriotyczne, ludowe, rozrywkowe, a także arie z operetek znanych kompozytorów polskich i zagranicznych.

Chór „Nowina” na stałe wpisał się jako uczestnik wielu znaczących konkursów, przeglądów i festiwali na terenie województwa świętokrzyskiego gdzie zdobywał i zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Poprzez swoje występy w różnych miejscowościach i regionach, jest od lat wizytówką gminy.

Obecnie próby Chóru odbywają się w nowym budynku GOK Perła w Nowinach. Do swojej dyspozycji chór ma salę koncertową oraz nieco bardziej kameralne pomieszczenie klubu seniora.

Galeria